هنر و ادبیات، همواره عاملی رهایی‌بخش در زندگی بشر بوده است. حتی در سیاهترین دوران‌های استبداد و سرخ‌ترین دوره‌های هرج‌ومرج، انسان با پناه بردن به هنر، خود را از نابودی و فروپاشی رهانیده. در جهان معاصر نیز چه در جایی که دستگاه مدرنیته، انسان معاصر را به زیر چرخِ یکدست‌سازی زندگی ماشینی کشانده و چه در جایی که هنوز در سیاهی سنتها گرفتار است، این ادبیات و هنر است که آغوش رهایی‌بخش خود را به روی انسان تنها مانده و اسیر روزمرگی معاصر گشوده و به یادش می‌آورد که «اینجا چراغی روشن است».
«قرار ساعت پنج»، قرارِ جمعی بخشی از همین آدم‌ها، زیر چراغ ادبیات و به بهانه‌ی تولد مردی از جنس ادبیات است؛ مجموعه‌آثاری که به مناسبت دهم مهرماه، سالروز تولد مهدی موسوی، شاعر و نویسنده‌ی معاصر به او تقدیم شده است.
برخی از آثار مجموعه، پیشتر منتشر شده‌اند که به درخواست نویسندگانشان در قالب این کتابچه مجدداً منتشر و تقدیم می‌گردند و برخی دیگر آثار کاملاً تازه‌ای برای درج در این مجموعه هستند.
در بررسی، ویرایش و انتشار آثار، معیارها و سختگیری‌های رایج ویرایشی را لحاظ نکرده‌ایم تا هرکس با هر بضاعت ادبی، فرصت حضور در این مجموعه را داشته باشد.

به امید فردایی بهتر
جمعی از اهالی ادبیات

 

این مجموعه را از لینک زیر دانلود کنید:

«قرار ساعت پنج»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *