امروز، روز جهانی شاعر است. مجموعه‌ای که امروز تحت عنوان «آنتالوژی شعر معاصر» (پانصد شاعر سده‌ی چهاردهم شمسی) پیشِ روی شماست، توسط نشر الکترونیک سایه‌ها منتشر شده است و حاصل یک سال تلاشِ جمعی از کارشناسان ادبی و متخصصین تاریخ معاصر است. در انتخاب شعرها و شاعران، تلاش شده از هر سبک و محتوا، در حدود جریان‌‌سازی، تاثیر ادبی و گستره‌ی آثار موجود در آن سبک‌ و محتوا، در کتاب نمایندگانی وجود داشته باشد.

مفتخریم که بعد از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه، امروز این مجموعه‌ی شعر را، از شاعرانی که در قرن چهاردهم زیست کرده‌اند، به دست دوستداران ادبیات و کسانی که دل در گرو شعر و فرهنگ این‌ مرز‌ و بوم دارند، می‌رسانیم.

برای دانلود این مجموعه، روی لینک زیر کلیک کنید:

آنتالوژی شعر معاصر

3 نظرات در حال حاضر

  1. با سلام متاسفانه آنتالوژی شما گزینشی و ناقص است تا جایی که به بنده مربوط می شود در فهرست شاعران متولد ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۰ شاعرانی را که نام خانوادگی شان با حرف “ش” آغاز می شود نادیده گرفته اید. از جمله نام بنده را با سابقه ی انتشار هشت مجموعه شعر از ۱۳۵۳ تا ۱۴۰۰ که آخرین آن تیر ماه ۱۴۰۰ با عنوان ” سرگردانی در آینه های شکسته گ منتشرشد. این ها غیر از دو کتاب دیگر است که یکی از آنها در سال ۱۳۸۶ به عنوان کتاب گزیده ی سال مولوی انتخاب شد…..ضمنا سال ها فعالیت در کانون نویسندگان ایران و چاپ مقالات متعدد و شعر در مطبوعات هم از چشم تیز بین متخصصان ادبی شما نادیده انگاشته شده است.به هر حال متاسفم و در عین حال به شما گله مندانه تبریک می گویم
    با احترام : محمدعلی شاکری یکتا

  2. چه مجموعه ارزشمندی شده این مجموعه. دست همگی پر توان.

  3. بسیار عالی مجموعه ی خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.