• صفحه خانگی
  • >
  • نقد و بررسی
  • >
  • فراخوان معرفی و نقدنویسی پیرامون رمان «هزار و چند شب»، جدیدترین اثر «سید مهدی موسوی»

وبسایت سایه‌ها برگزار می‌کند:

فراخوان معرفی و نقدنویسی پیرامون رمان «هزار و چند شب»، جدیدترین اثر «سید مهدی موسوی»

اگر شما هم از آن‌ دسته مخاطبینی هستید که بعد از خواندن یک کتاب، تا از نگاه خودتان درباره‌اش ننویسید چیزی در ذهنتان رژه می‌رود و آرام نمی‌گیرید؛ اگر سرتان درد می‌کند برای تحلیل کردن، رمزگشایی و کشف لایه‌های معنایی گوناگونی که یک اثر دارد؛ اگر مرورنویسی روی کتاب‌ها و نقد و بررسی آن‌ها زمینه‌ی فعالیت شماست؛ و خلاصه، اگر دستی بر قلم دارید و «نوشتن» وسیله‌ی شماست برای ارتباط با جهان، وبسایت سایه‌ها برایتان یک پیشنهاد جذاب دارد.

به مناسبت انتشار رمان «هزار و چند شب» که نسخه‌ی رایگانش را می‌توانید از وبسایت دانلود کنید، گروه سایه‌ها شما را دعوت می‌کند که درباره‌ی این کتاب، بنویسید و یادداشت‌های عزیزتان را در قالب «معرفی» و «نقد و بررسی» برای این مجموعه ارسال کنید. پس از پایان مهلت ارسال، مطالب برگزیده‌ انتخاب و در وبسایت سایه‌ها منتشر خواهند شد.

توجه داشته باشید که شما در نوع نقد و تحلیلی که بر اثر می‌نویسید، کاملاً آزاد هستید و فقط لازم است که در نوشتن و ارسال مطلبتان، چند نکته‌ی کوچک را در نظر داشته باشید:

۱. مطالب ارسالی باید حتماً به صورت فایل word، همراه با یک عکس از خودتان به ایمیل sayeha.org@gmail.com ارسال شوند. لطفاً از نوشتن مطلب در کادر مخصوص متن ایمیل یا ارسال فایل پی‌دی‌اف و غیره، خودداری کنید.

۲. مطالب ارسالی در قالب معرفی/نقد، بایستی حتماً به زبان «معیار» باشند. با احترام از پذیرفتن مطالبی که به زبان محاوره نوشته شده‌ باشند، معذوریم.

۳. مطالب ارسالی بهتر است از چارچوب معرفی‌های کلاسیک (مانند معرفی‌های ویکی‌پدیایی) برخوردار باشند. در وبسایت سایه‌ها می‌توانید نمونه‌های منتشرشده از معرفی و نقد کتاب‌های مختلف را بخوانید و ایده بگیرید.

۴. مطالب ارسالی نباید قبل از این، برای سایت یا نشریه‌ی دیگری ارسال شده و در آن‌ها منتشر شده باشند.

۵. حداقل تعداد کلمه در مطلب ارسالی، ۶۰۰ کلمه است؛ اما در حداکثر تعداد کلمات آن، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

۶. در صورت وجود هرگونه اسپویل و لو دادن داستان در مطلب ارسالی، حتماً ابتدای نوشته‌ی خود این نکته را عنوان کنید.

۷. اگرچه شما در نقد و بررسی جوانب مثبت و منفی اثر از نگاه خودتان کاملاً آزادید، اما مطالبی که دربردارنده‌ی لحن توهین‌آمیز هستند، در فراخوان شرکت داده نمی‌شوند.

۸. مهلت ارسال مطالب تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ خواهد بود و با احترام، از پذیرفتن نوشته‌هایی که بعد از این تاریخ ارسال شوند، معذوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.