1988، داستانی از سپهر خلیلی

1988
داستانی از سپهر خلیلی

همان‌گونه که مستحضر هستید، چندی پیش طی واقعه‌ای، به فرمان شخص اول کشور اوریشیا واقع در سیاره‌ی زمین واقع در منظومه‌ی شمسی واقع در کهکشان راه شیری واقع در هفتمین جهان، چندین هزار نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی مخفیانه اعدام و در گورهای دسته‌جمعی دفن شدند. لذا حضرت عالی بنده را مامور کردید مسئولیت تحقیقات درباره‌ی مجرمان این واقعه را بر عهده بگیرم تا با اشد مجازات در آخرت، عدالت الهی برقرار گردد. دوره‌ی اول تحقیقات به پایان رسید و در ادامه فهرستی را که از مجرمان این واقعه جمع‌آوردی کردم به استحضار می‌رسانم. اما بعد بازدیدهایی که از کوره‌های آدم‌سوزی و شکنجه‌گاه‌های بخش زمینیان داشتم، متوجه شدم در این واحد با کمبود هیزم، مایه‌ی مذاب و آلات شکنجه مواجه هستیم. لذا به‌نظر می‌رسد باید برای جهنم بودجه‌ی تازه‌ای تنظیم کرد و طرح این لایحه بین ملائکه جز با مُهر و تایید شما، شخص یک کائنات میسر نیست.

مشروح جرم

اعدام زندانیان سیاسی در تابستان 1988 به وقت زمین، واقعه‌ای بود که طی آن به فرمان برادر بزرگ، رهبر کشور اوریشیا، چندین هزار نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های نظام مخفیانه اعدام و در گورهای دسته‌جمعی دفن شدند. جرم آن‌ها به طور کلی نامشخص است. تعداد قربانیان این واقعه نزد منابع مختلف متفاوت و بین 3000 تا 4480 نفر تخمین زده می‌شود. مقامات ارشد اوریشیا انجام اعدام‌ها را انکار نمی‌کنند، بلکه در قریب به اتفاق موارد از آن دفاع کرده‌اند و آن اعدام‌ها را برای حفظ نظام، لازم و ضروری شمرده‌اند.

فهرست مجرمین

مجرم اول- جرم: وی کمی پیش از وقوع جنایت، بعد از دعوا با همسرش که به علت شغل او (همکاری در دستگاه اطلاعات اوریشیا) وی را قصی‌القلب می‌دانسته و ضمناً به خیانت هم مشکوک بوده، در بالکن آپارتمانش سیگار می‌کشیده و شاهد اجتماع بچه‌ها در کوچه‌ بوده که درحال آماده کردن تور والیبال بوده‌اند. او وقتی ارتفاع تور را دیده هیچ واکنشی نشان نداده و به سیگار کشیدنش ادامه داده. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد.

مجرم دوم- جرم: وی ساکن آپارتمان بغلی مجرم اول بوده، و پدر مجرم سوم محسوب می‌شود. هنگامی که مجرم سوم قصد ترک خانه را داشته، او درحالی که مقابل تلویزیون و برنامه‌ی اخبار ظهر دراز کشیده و چرت می‌زده، به مجرم سوم اجازه‌ی خروج از خانه را می‌دهد. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. ضمناً همکاری او با مجرم سیزدهم نیز در دست تحقیق قرار دارد.

مجرم سوم- جرم: وی چند ساعت قبل از زدن آن سرویس سرنوشت‌ساز، در اتاق مشغول به خودارضایی بوده. (جزئیات آن در پرونده‌ی مجرم دوازدهم شرح داده شده) لذا هنگام بازی والیبال و زدن آن سرویس سرنوشت ساز، قدرت کافی را نداشته و توپ چند ثانیه روی تور معلق می‌ماند تا این‌که به کدام سمت میفتد مشخص گردد. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. ضمناً جرم خودارضایی نیز در فهرست گناهان او محسوب خواهد شد.

مجرم چهارم- جرم: وی که اکثر روز را در کوچه می‌گذرانده، در این بازی هم حضور داشته و هم‌تیمی مجرم سوم بوده است، هنگامی که سرویس مجرم سوم بعد از چند ثانیه به سمت خودشان برمی‌گردد، او به‌شدت خشمگین شده و با پا به زیر توپ می‌کوبد و توپ مستقیماً به شیشه‌ی آپارتمان مجرم اول برخورد می‌کند. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. ضمناً او دوست‌پسر فرزند مجرم نهم نیز می‌باشد.

مجرم پنجم- جرم: وی که ادعای فیزیک‌ و ریاضی‌دان بودن داشته، بین بچه‌ها لقب “خرخوان” گرفته و هیچ‌وقت بازی داده نمی‌شده، تنها برای تنظیم ارتفاع تور مشارکت می‌کرده. او به علتی نامعلوم، تعمداً یک سانتی‌متر ارتفاع تور را بیشتر از حد معمول گرفته و این واقعه باعث فرود آمدن توپ به آن سمت شده. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. لازم به ذکر است که پدر او نیز در فهرست اعدامیان بوده و به علت قتل پدر، جرمش بیش از پیش محسوب خواهد شد. گفته می‌شود او نابغه بوده و سابقه‌ی پیش‌گویی آینده و دخالت در کار حضرت عالی را نیز در پرونده داشته. همچنین چندین داستان‌ کوتاه نیز که سرشار از توهین به مقدسات و حاکمیت اوریشیا می‌باشد در کشوی اتاق او پیدا شده است.

مجرم ششم- جرم: وی مادر مجرم سوم بوده، علاوه بر این‌که فرزندی با عقده‌ی جنسی تربیت کرده، با مرد همسایه‌شان، یعنی مجرم اول وارد رابطه شده بوده، لذا مجرم اول پس از مشاهده‌ی جرم فرزند او که فرزند خودش هم محسوب می‌شده سکوت کرده و خشم را در خودش ریخته. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. گمان می‌رود به علت روابط نامشروع و زن بودن در آتش جاودانی خواهد سوخت.

مجرم هفتم- جرم: وی رئیس اداره‌ی اطلاعات اوریشیا بوده و دوست صمیمی مجرم یک نیز محسوب می‌شده و رفت‌و‌آمد خانوادگی آن‌ها فراوان بوده است. در همان ساعات، او جهت درخواست کمک در بررسی و اعلام لیست نهایی اعدامیان با تلفن منزل مجرم شماره‌ی یک تماس می‌گیرد، مجرم شماره‌ی یک که در بالکن بوده صدای زنگ را نمی‌شنود، اما همسر او تلفن را برمی‌دارد. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد.

مجرم هشتم– جرم: وی که همسر مجرم اول بوده، پس از دعوا با مجرم اول، روی مبل نشسته بوده و گریه می‌کرده. وی مطمئن بوده که همسرش به او خیانت می‌کند لذا به فکر گرفتن انتقام بوده است. وقتی شیشه‌ی خانه می‌شکند او بدون این‌که تغییری در پوشش (تاپ و شلوارک) ایجاد کند پشت پنجره رفته و پس از این‌که از دور اهالی کوچه را بوسیده، توپ را برای آن‌ها انداخته. سپس مدتی همان‌جا پشت پنجره مانده و همه‌ی بچه‌ها با دهان باز او را تماشا کرده‌اند. در همان حال تلفن زنگ خورده، وی همین‌که صدای مجرم هفتم را از پشت خط شنیده با صدای بلند گفته: “سلام عشقم!” پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد.

مجرم نهم- جرم: وی رئیس کارخانه‌ی تولید سیگار اوریشیا (تنها برند موجود) بوده، یک‌سال قبل از وقوع واقعه جهت کسب سود بیشتر دستور می‌دهد 5% از میزان توتون سیگارها کم کنند، لذا وقتی مجرم اول در تراس سیگار می‌کشیده سیگارش چند ثانیه زودتر از موعد تمام شده و به خانه برگشته، آن‌هم درست در لحظه‌ای که همسرش پشت گوشی با صدای بلند گفته: “سلام عشقم!” پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. ضمناً خرید تلویزیون به عنوان کادوی تولد برای مجرم چهارم که دوست‌پسر دخترش بوده، که منجر به همکاری غیر مستقیم او با مجرم سیزدهم شده شایان توجه است.

مجرم دهم- جرم: وی همسر مجرم هفتم بوده، هنگامی که عصبانیت همسرش پس از برقراری تماس را دیده کوچک‌ترین تلاشی برای آرامش دادن به او نکرده. ناگفته نماند مجرم هفتم گرایش سادومازوخیستی داشته، و مجرم دهم از ترس این‌که تلاشش برای آرامش به رابطه‌ی جنسی بیانجامد، و خشونت مجرم هفتم به دلیل خشمی که از پیش داشته تشدید و غیر قابل تحمل شود، از ترس کبودی سمت او نرفته. لذا مجرم هفتم دیوانه‌وار شروع کرده به افزودن اسامی اعدامیان. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد.

مجرم یازدهم- جرم: برادر بزرگ، شخص اول اوریشیا، وی با مجرم دهم در رابطه بوده و وقتی برای اولین بار جای شلاق را روی باسن او دیده خشم‌گین شده، تا حدی که تاکید کرده درصورت مشاهده‌ی دوباره هم مجرم دهم و هم مجرم هفتم را به قتل می‌رساند. لذا این ترس باعث عدم تمکین مجرم دهم از مجرم هفتم و تشدید خشم او شده. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. علاوه بر این گمان می‌رود امضای حکم نهایی توسط او، به فهرست جرایمش بیافزاید.

مجرم دوازدهم- جرم: وی مدیر تنها شرکت تولیدکننده‌ی پورن جهان واقع در اوراسیا (کشور رقیب اوریشیا) بوده. پورن‌های تولیدشده توسط شرکت او در دسترس تمامی جهان قرار گرفته. جرم اصلی وی ابداع پورنوگرافی سخت یا پورنوگرافی هاردکور است، گمان می‌رود خشونت موجود در این ویدئوها، باعث تشدید گرایش‌های جنسی نامتعارف در سراسر جهان، مخصوصاً اوریشیا شده. به‌نظر می‌رسد تاثیر این پورن‌ها در تمامی مجرمین مشهود باشد. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد.

مجرم سیزدهم- جرم: وی سرشناس‌ترین بازیکن لیگ والیبال اوریشیا بوده. بسیاری از مردم به‌واسطه‌ی او به والیبال علاقه‌مند شده و همچنین الگوی بسیاری از کودکان و نوجوانان نیز قرار گرفته. چند روز پیش از واقعه، تمامی مردم (من‌جمله مجرم چهارم) از تلویزیون‌های خانگی‌شان بازی فینال لیگ را تماشا می‌کردند و حتی مسئولین کشور نیز در استادیوم حضور داشتند. او به سرویس‌های برق‌آسا و تعصب روی تیمش زبان‌زد بوده. البته نمی‌توان تشویق‌های تماشاگران و جَو را نادیده گرفت (که مجرم دوم هم از لیدرها بوده) در امتیازهای حساس ست پایانی، وقتی هم‌تیمی او سرویسی بد می‌زند و توپ روی تور معلق می‌ماند و به سمت خودی برمی‌گردد، وی بسیار خشمگین شده و با تمام وجود به زیر توپ می‌کوبد. و پس از آن با تشویق بی‌انتهای تماشاگران و حتی مسئولین کشور مواجه می‌شود. پرونده‌ی وی در دست ملائکه قرار گرفته تا مجازات مربوطه اعلام گردد. گمان می‌رود سخت‌ترین مجازات ممکن متوجه این شخص باشد.

این‌ها نتیجه‌ی دور اول تحقیقات بنده بود که به استحضار رساندم، پروسه‌ی تحقیقات اینجانب ادامه دارد و به‌علت زنجیره‌ی باریک بین وقایع احتمال می‌دهم لیست‌های بعدی طویل‌تر و بعضاً مجرمانه‌تر باشند. این نامه را از دفتر مرکزی جهنم خدمتتان می‌نویسم، فهرست اقلام مورد نیاز برای شکنجه، و میزان بودجه‌ی تخمینی برای تهیه‌ی آن در برگه‌ی ضمیمه درج شده است. ضمناً چندی از ملائکه درخواست مجوز برای تجاوز به گناه‌کاران و انجام بازی‌های ورزشی در وقت استراحت را داشتند، بنده شخصاً حکمی صادر نکردم و گفتم مسئله را باید با حضرت عالی درمیان بگذارم، لذا تمنا دارم موضع‌تان در این‌باره را نیز اعلام فرمایید.

و من الله توفیق
کراماً کاتبین، دبیرخانه‌ی مرکزی جهنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *